Witaj na forum!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jakich metod ściągania długu używa windykator?

Zgłoś nadużycie #1 7 grudnia 2016, 7:41

lukrecja avatar Posty: 34 Podziękowania: 0
Jak w temacie, windykator to nie komornik, ale też może uprzykrzyć życie. Jakich metod na ściągnięcie długu używa i czy są one legalne? Bo nękanie chyba nie jest legalne?

Zgłoś nadużycie #2 13 grudnia 2016, 9:56

qlacis avatar Posty: 5 Podziękowania: 0
Mowa chyba o stalkingu - a więc złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie. Takie miekkie formy ucisku psychicznego.
Polecam zainteresować się jeszcze tym tekstem http://businesstraveller.pl/wiadomosci/polska/windykator-nasz-wrog o tym co może a czego nie może windykator.

Zgłoś nadużycie #3 21 lutego 2017, 11:10

Wioll_26 avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
qlacis napisał(a):
Mowa chyba o stalkingu - a więc złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie. Takie miekkie formy ucisku psychicznego.
Polecam zainteresować się jeszcze tym tekstem http://businesstraveller.pl/wiadomosci/polska/windykator-nasz-wrog o tym co może a czego nie może windykator.

Jeżeli lubisz czytać książki to polecam Ci „Zawodowego Windykatora” autorstwa Marcinkiewicza. Bardzo przystępnym językiem tłumaczy cały proces windykacji, podaje przykłady. Dobre do poczytania do poduszki. W tym temacie warto rozróżnić kompetencje jakie ma https://loando.pl/wpis/windykator-a-komornik - bo ich działanie jest zupełnie inne. Po pierwsze windykator to nie funkcjonariusz sądowy, nie ma tak wielu możliwości jak komornik. Może wysyłać monity, które idą na koszt dłużnika i to jest właśnie, główny motywator do oddania pieniędzy – dodatkowe koszty. Monity to listy, sms, również telefony. Oczywiście mogą być dosyć częste, ale nie powinny być nagabujące, obrażające czy grożące dłużnikowi. To właśnie wtedy byłby stalking.

Zgłoś nadużycie #4 31 stycznia 2017, 10:12

TokarskiM avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Bardzo ciekawy artykuł. Z racji, iż interesuję się finansami, zapraszam również do odwiedzenia mojego bloga [url=http://prawopozyczkowe.pl/]blog pożyczkowy[/url]. Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #5 31 stycznia 2017, 10:12

TokarskiM avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Bardzo ciekawy artykuł. Z racji, iż interesuję się finansami, zapraszam również na mój blog pożyczkowy, w którym piszę o prawie pożyczkowym i nie tylko.

Zgłoś nadużycie #6 6 maja 2019, 15:20

kajtek89 avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
Niektóre instytucje finansowe zatrudniają zwykłych ludzi do pracy w windykacji w terenie, a za ściąganie długów dostają profity. Dlatego zdarzają sie takie sytuacje jak uporczywe nękanie czy agesja. Jednak nie jest to normalne i należy to zgłosic. W przypadku normalnej procedury polecam artykuł Windykacja krok po kroku Niektóre instytucje finansowe zatrudniają zwykłych ludzi do pracy w windykacji w terenie, a za ściąganie długów dostają profity. Dlatego zdarzają sie takie sytuacje jak uporczywe nękanie czy agesja. Jednak nie jest to normalne i należy to zgłosic. W przypadku normalnej procedury polecam artykuł https://pozyczkowy-portal.pl/windykacja-krok-kroku-wyglada-praktyce/