Witaj na forum!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Gojenie

Zgłoś nadużycie #11 8 października 2015, 15:04

goagil avatar Posty: 10 Podziękowania: 1
Witam
Proszę o poradę, tatuaż robiony w studio, pielęgnacja bepanthen,folia,przemywanie płynem do higieny intymnej.
Pierwsze dwa dni jest ok, później zaczyna się ostre zaczerwienienie i pieczenie, robią się duże strupy jak widać na środku tych trójkątów, farba pod skórą jakby była nierówna i tak praktycznie za każdym razem.
Robiłem testy uczuleniowe na tusz i preparaty dezynfekujące i jest wszystko ok.
http://i62.tinypic.com/ilauk7.jpg

Z góry dziękuje za porady

Zgłoś nadużycie #12 12 października 2015, 1:12

DRAGONLEO avatar Posty: 26 Podziękowania: 1
nie wyglada na prace studyjna wiec pewnie byles u kogos w domu mam nadzieje ze uzywal markowych tuszy i sterylnych igiel i tub ale powiedzmy ze tak bo ty wiesz wiec jesli nie pracujesz to folie sciaga sie na drugi dzien po tattoo i potem tylko kremowanie przez tydzien i przemywanie mydelkiem i letnia woda , mozesz zmienic krem i przemywac tylko letnia woda jesli chodzisz do pracy powinienes zabezpieczac tattoo folia bo jest mozliwosc ze zanieczyszczony zostal tatuaz lub przeziebiony nie wiem jak dbales o niego mialem klienta ostatnio robilem mu tribala gorna czesc plecow i reka dolna czesc reki ktora mu zrobilem po 2 dniach zaczela czerwieniec i piec okazalo sie ze podczas pracy na magazynie niczym nie zabezpieczal tattoo i zabrudzil je jakims smarem czy detergentem

Zgłoś nadużycie #13 19 października 2015, 17:08

Empeka avatar Posty: 8 Podziękowania: 0
Hej, tatuaz na nadgarstku, 10 dni minelo, schodzi naskurek dosyc duzymi platami a pod nim... Bardzo jasno szary kolor :0 nic nie zrywam, tylko jak kekko wklepuje masc to ten baskurek odchodzi wtedy.. Ale martwi mnie ten kolor pod nim, bardzo wyblakly..

Zgłoś nadużycie #14 20 października 2015, 7:36

RuDa_SHG RuDa_SHG awatar Posty: 263 Podziękowania: 38
nieodpowiednio dobrany zel tez mogl wywolac taka reakcje. plynow do higieny intymnej jest pierdyliard. jedne zawieraja specyiczne kwasy, inne czynniki zmieniajace(teorytycznie majace utrzymac) odpowiednie PH. wiec kupujac trzeba cholernie uwazac.
Ale zasadniczo wyglada na przeorane.

Martwi Cie jasny kolor, zasmuce Cie. Ten kolor nie sciemnieje. Po prostu czesc tuszu wyszla i do tego powstalo zabliznienie.

Zgłoś nadużycie #15 20 października 2015, 11:45

Empeka avatar Posty: 8 Podziękowania: 0
Wrzucam obecne zdjecia tatuazu - 11 dni https://imageshack.com/i/p3SaOZpkj

Zgłoś nadużycie #16 27 października 2015, 22:06

Problem właśnie polega na tym że robiłem już ten tatuaż w trzech różnych studiach(rękaw polinezyjski) i praktycznie zawsze jakiś strup się zrobi.
Przerobiłem już wszystkie maści i krem easytattoo, gojenie z folią i bez niej.Kontury i cienie bez problemu sie goją a z wypełnieniami zawsze jest coś nie tak.

Zgłoś nadużycie #17 31 października 2015, 12:58

goagil napisał(a):
Problem właśnie polega na tym że robiłem już ten tatuaż w trzech różnych studiach(rękaw polinezyjski) i praktycznie zawsze jakiś strup się zrobi.
Przerobiłem już wszystkie maści i krem easytattoo, gojenie z folią i bez niej.Kontury i cienie bez problemu sie goją a z wypełnieniami zawsze jest coś nie tak.

Pewnie na najwiekszym wypelniany obszarze sie zawsze robi?
TZW przeoranie, mocno wypelniane miejsca maja tendencje do strupow, dlatego tatuator musi podejsc delikatnie i cierpliwie do sprawy...

Zgłoś nadużycie #18 3 listopada 2015, 20:32

RuDa_SHG napisał(a):
Pewnie na najwiekszym wypelniany obszarze sie zawsze robi?
TZW przeoranie, mocno wypelniane miejsca maja tendencje do strupow, dlatego tatuator musi podejsc delikatnie i cierpliwie do sprawy...

Byłem teraz w fajnym studio w warszawie i dziabał mnie konkretny gość i używał jeszcze jakiś maszynek HOWK, powiem szczerze żadnego strupa i skóra po wygojeniu jednolita przy dotyku i się nie świeci przez miesiąc jak ostania sesja :)
Więc chyba problem rozwiązany

Zgłoś nadużycie #19 4 listopada 2015, 8:28

goagil napisał(a):
Byłem teraz w fajnym studio w warszawie i dziabał mnie konkretny gość i używał jeszcze jakiś maszynek HOWK, powiem szczerze żadnego strupa i skóra po wygojeniu jednolita przy dotyku i się nie świeci przez miesiąc jak ostania sesja :)
Więc chyba problem rozwiązany

Cheyenne hawk ;) dobre maszynki, aczkolwiek nie dla kazdego ;) ja osobiscie za nimi nie przepadam ;)

inna sprawa, tatuaz nie moze byc kwestia maszynki, wiesz, dobry tatuator dobra maszynka zrobi dobry tatuaz, kiepski nawet najlepsza cos spieprzy ;) ja osobiscie dalej obstaje przy drgonfly, bo cheyenne jest dla mnie po prostu za droga w uzytkowaniu ;) nie ma zwyklych igiel a specjalne sety cos jak chipy ;) a to droga zabawa ;)
Dla mnie nie zawsze drogie znaczy najlepsze :)

Ale wazne, ze dalo rade jak trzeba u Ciebie i goi sie jak nalezy :)

Powodzonka :)

Zgłoś nadużycie #20 4 lutego 2016, 19:38

ragnar avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Witam, mam pytanie dotyczące mojego tatuażu. Dziś mija dokładnie tydzień od zrobienia, po ok 3 dniach zaczął schodzić naskórek, trwało to ok 2 dni i koniec. Tatuaż zrobił się minimalnie jaśniejszy ale zostało kilka miejsc gdzie naskórek nie zszedł, są to wypełnienia czarnym pigmentem (kontury i wypełnienia) i dalej wszystko to zostało czarne, bez blaknięcia (może minimalnie). Skóra też nie ma efektu "naklejki", połysku takiego jaki podobno powinien być po zejściu naskórka. Czasami tylko swędzi co oznacza chyba, że się goi. Przemywam delikatnie i smaruję "Easy Tattoo" mniej więcej co 3-4 h. Wszystko jest ok czy gojenie może być spowolnione przez np noszenie długich ciuchów w pracy, ograniczony dostęp powietrza itp?

Zgłoś nadużycie #21 10 maja 2016, 20:30

kotekk avatar Posty: 4 Podziękowania: 0
DRAGONLEO: typiee kto ci nagadal ze folie sciąga się na drugi dzien ?? ? po zrobieniu tatuazu tatuator zaklada folię i od 1,5 do 3 godzin powinno sie ją nosic ;) pozniej ręka się poci i juz masz pelno "potówek"... a co dopiero jak bys zdjął folie na drugi dzien haha stary prosze cie :D DD to jest normalnie rana, to musi oddychac a nie dusić się pod folią ;) pozdroo

Zgłoś nadużycie #22 11 maja 2016, 11:17

kotekk napisał(a):
DRAGONLEO: typiee kto ci nagadal ze folie sciąga się na drugi dzien ?? ? po zrobieniu tatuazu tatuator zaklada folię i od 1,5 do 3 godzin powinno sie ją nosic ;) pozniej ręka się poci i juz masz pelno "potówek"... a co dopiero jak bys zdjął folie na drugi dzien haha stary prosze cie :D DD to jest normalnie rana, to musi oddychac a nie dusić się pod folią ;) pozdroo

Jak nie wiesz, nie wypowiadaj sie.
Sa rozne "szkoly" gojenia tatuazy.
Jedni radza goic bez folii, inni nosza folie nawet tydzien(co kilka godzin przemywajac tattoo, smarujac i zakladajac nowa folie).
To, ze Ty masz tak,a nie inaczej nie znaczy, ze to jedyna sluszna metoda.
Ja zalecam gojenie bez folii, ale widzialam tattoosy gojone pod folia i tez byly eleganckie, wiec prosze Cie...

Zgłoś nadużycie #23 21 września 2016, 11:58

Bomba94 Bomba94 awatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Mój tatuaz wygląda w jednym miejscu tak jak mój avator ,robiony 16.09.2016 ktoś mi powie czy to ropa? Czy zgoi się tak jak reszta popekanego? Bo mam wrażenie ze tusz wypycha do gory no i fak faktem jest to moejsce zgrubiale

Zgłoś nadużycie #24 1 marca 2017, 8:49

misi3k avatar Posty: 22 Podziękowania: 0
myślę, że te informacje będą wam przydatne:
http://pieknojestwtobie.com/pielegnacja-nowego-tatuazu-jak-dbac-o-tatuaz/

Zgłoś nadużycie #25 2 maja 2018, 10:19

lukrecja avatar Posty: 23 Podziękowania: 0
Na tej stronie również znajduje się taki artykuł
https://rodzinazdrowia.pl/pielegnacja-po-wykonanym-tatuazu-dlaczego-jest-tak-waz...

Jest tutaj dokładnie napisane czemu tak ważna jest pielęgnacja po wykonanym tatuażu. Zalezy od tego nie tylko nasze zdrowie, ale również to jak tatuąż będzie wyglądał.

Polecam również dobrze sprawdzić sobie gabinet do jakiego się wybieracie. Robienie tatuazy jest obecnie popularne, wiele osób się tym zajmuje. Ale tak naprwadę nie wszyscy dobrze się na tym znają.